Biuro prasowe - informacje dla mediów

Wyniki finansowe i informacje biznesowe

Brokerzy najwyżej oceniają UNIQA


UNIQA została uznana przez brokerów za firmę ubezpieczeniową, z którą najlepiej się współpracuje - wynika ostatniego raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

Ranking objął 10 firm ubezpieczeniowych, w których brokerzy ulokowali składki o największej wartości. UNIQA zdobyła pierwszą pozycję uzyskując średnią 4 w skali od 1 do 5.

- To dla nas duże wyróżnienie i kolejny dowód tego, że UNIQA jest partnerem godnym zaufania. W tym roku zostaliśmy docenieni przez środowisko brokerskie po raz drugi. Podczas tegorocznego Kongresu Brokerów zajęliśmy 2. miejsce w nominacjach do nagrody fair play w kategorii ubezpieczeń życiowych. Rok wcześniej otrzymaliśmy tę statuetkę dla spółki majątkowej. Tak dobre wiadomości utwierdzają mnie w przekonaniu, że współpraca brokerów i UNIQA będzie mocno rozwijać się w kolejnych latach, a na jej efekty nie trzeba będzie długo czekać - powiedział Tomasz Szarek, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Brokerzy UNIQA.

 

 

Źródło: KNF, Raport o stanie rynku brokerskiego 2012


Z analizy KNF „Raport o stanie rynku brokerskiego 2012” wynika, że rośnie wartość składek ulokowanych w zakładach ubezpieczeń za pośrednictwem brokerów. W ubiegłym roku wyniosła ona prawie 7 mld PLN. To o ok. 18 proc. więcej niż rok wcześniej. UNIQA, z wynikiem 213 mln (stanowi to prawie 20 proc. składki przypisanej brutto UNIQA w 2012 r.), znalazła się w pierwszej dziesiątce firm najprężniej kooperujących z brokerami.

Dziesięciu największych rynkowych graczy ubezpieczeniowych zebrało łącznie ok. 6 mld PLN, co stanowi 84 proc. całkowitej wartości składek zebranych za pośrednictwem brokerów.

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u dealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011”. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami „Najlepszy Partner w Biznesie” oraz „Srebrny Parasol”.Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje 9 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, które dają bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW