Przez życie z Pakietem bezpieczeństwa od UNIQA


  • Indywidualne ubezpieczenie na życie dla każdego
  • 3 elastyczne warianty z szerokim zakresem bezterminowej ochrony

 

Od października 2013 r. UNIQA rozszerzyła ofertę indywidualnych ubezpieczeń na życie o Pakiet bezpieczeństwa. Daje on możliwość ubezpieczenia całej rodziny lub pojedynczych osób, niezależnie od formy zatrudnienia czy źródła dochodów.

Pakiet bezpieczeństwa występuje w 3 prostych wariantach, dzięki czemu klient może wybrać ubezpieczenie dopasowane do stylu życia i potrzeb. Wariant „Rodzinny” obejmuje największą liczbę ryzyk i zapewnia wypłatę świadczenia również wtedy, gdy najbliżsi ubezpieczonego potrzebują pomocy. Wariant „Pomocny” gwarantuje najwyższe świadczenia w przypadku śmierci, natomiast „Aktywny” zapewnia najszerszą ochronę spośród wszystkich wariantów przy niższej sumie ubezpieczenia i tej samej składce. Każdy z wariantów zawiera assistance medyczny.

-Zaletą ubezpieczenia jest duża elastyczność i optymalne dopasowanie zakresu ubezpieczenia do potrzeb osób, do których jest kierowany. Ochrona ubezpieczeniowa z tytułu śmierci świadczona jest dożywotnio, natomiast ochrona z tytułu umów dodatkowych, w tym również specyficznych dla polskiego rynku opcji rodzinnych, gwarantowana jest na okres 3 lat - mówi Marek Piętka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych UNIQA.

Ubezpieczenie dla każdego

Indywidualne ubezpieczenie na życie Pakiet bezpieczeństwa pozwala na zabezpieczenie standardu życia i zdrowia osób z różnych środowisk zawodowych i grup społecznych. Kierowane jest do osób pracujących zarówno na umowę o pracę, jak i zlecenie lub o dzieło, wykonujących wolne zawody czy prowadzących własną działalność. Mogą z niego skorzystać także członkowie stowarzyszeń, spółdzielni mieszkaniowych, rolnicy i osoby bez stałego zatrudnienia. Do ubezpieczenia może przystąpić każdy między 18. a 59. rokiem życia. Ochrona jest bezterminowa, przy czym po 65. roku życia umowa może być kontynuowana w ograniczonym wymiarze, dopasowanym do wieku ubezpieczonego.

 Polisa w 10 minut 

Pakiet bezpieczeństwa pozwala łatwo i szybko ubezpieczyć całą rodzinę. -Tym, co szczególnie wyróżnia nasz produkt jest jego dostępność. Jesteśmy w stanie zaproponować go klientowi, który przychodzi do nas po ubezpieczenie komunikacyjne lub majątkowe. Umowa ubezpieczenia zawierana jest w trakcie jednego kilkuminutowego spotkania z agentem- dodaje Marek Piętka.

Zawarcie ubezpieczenia wymaga spełnienia minimum formalności – wystarczy wypełnić wniosek ze skróconym oświadczeniem o stanie zdrowia. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się z chwilą dokonania wpłaty pierwszej składki za ubezpieczenie.

Bezpieczeństwo za niewielką składkę

Polisa zapewnia ubezpieczonemu i jego rodzinie opiekę oraz bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych życiowych sytuacji, za niewygórowaną cenę. Wysokość miesięcznej składki zależy od zakresu ubezpieczenia, jednak może wynieść tylko 29 zł. Elastyczność dotyczy również sumy, na jaką można ubezpieczyć siebie i bliskich.

Przykładowa tabela świadczeń dla klienta w wieku 18-30 lat

 

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u dealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011”. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami „Najlepszy Partner w Biznesie” oraz „Srebrny Parasol”.Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje 9 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, które dają bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Ostrowska
Rzecznik prasowy UNIQA

tel. (+48) 697 770 498

e-mail: katarzyna.ostrowska@uniqa.pl

 

Aleksandra Sobczyk

Samodzielny Specjalista ds. PR

tel. (+48) 604 101 309

e-mail: aleksandra.sobczyk@uniqa.pl

 

KONTAKT DLA MEDIÓW