Kup polisę OC UNIQA w automacie newis na stacji Orlen


Od 23 lipca na 15 stacjach paliw PKN Orlen w Warszawie i Krakowie można kupić ubezpieczenie komunikacyjne OC UNIQA. Polisę w kilka minut wystawia łatwy w obsłudze automat newis. Wystarczy zeskanować dowód rejestracyjny pojazdu. Sprzedaż polis na stacjach Orlen prowadzona jest w ramach programu pilotażowego, który potrwa do końca roku.

Zakup ubezpieczenia w automatach newis jest prosty i szybki. Aby kupić ubezpieczenie wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego. Odczytane informacje posłużą urządzeniu do pobrania niezbędnych danych do skalkulowania składki i zaproponowania warunków ubezpieczenia. Następnie należy wybrać ofertę, potwierdzić zakup, uregulować należność w kasie na stacji i wydrukować potwierdzenie ubezpieczenia. Cały proces zajmuje tyle samo czasu, ile tankowanie samochodu.

Pilotażowa sprzedaż poprzez automaty skierowana jest do osób, które prowadzą intensywny tryb życia i nie zawsze mają czas, by spotkać się z agentem ubezpieczeniowym. – Liczymy na to, że nowy pomysł na sprzedaż OC komunikacyjnego, które jest najpopularniejszym ubezpieczeniem, zainteresuje szczególnie aktywne osoby, które są bardzo mobilne i lubią wypróbowywać nowinki technologiczne. Jest to dopiero pilotaż, ale jestem przekonany, że projekt ma w sobie potencjał rozwoju. Niewykluczone, że za kilkanaście miesięcy ubezpieczenie UNIQA będzie można kupić na stacjach paliw w całej Polsce. Nowa forma sprzedaży doskonale uzupełni istniejące kanały dystrybucji ubezpieczeń i pozwoli na pozyskanie nowych klientów o mniej tradycyjnych zwyczajach zakupowych - mówi Grzegorz Kulik Wiceprezes Zarządu Spółek UNIQA w Polsce.

Automaty zlokalizowane są na 14 stacjach Orlen w Warszawie i jednej w Krakowie:

 

Nazwa stacji

Ulica/numer

Kod / Miasto

ORLEN 1378 Armii Krajowej

Armii Krajowej / 21A

30-150 / Kraków

ORLEN 575 Powązkowska

Powązkowska / 43

01-797 / Warszawa

ORLEN 489 Limanowskiego

Limanowskiego

02-943 / Warszawa

ORLEN 1333 Heroldów

Heroldów / 1

01-969 / Warszawa

ORLEN 4262 Trakt Brzeski

Trakt Brzeski / 41

05-077 / Warszawa

ORLEN 4392 Benetta

Jamesa Gordona Benetta /2A

02-159 / Warszawa

ORLEN 841 Syrokomli

Syrokomli / 2

03-335 / Warszawa

ORLEN 4326 Conrada

Conrada /1

01-922 / Warszawa

ORLEN 212 Radzymińska/Bystra

Radzymińska/Bystra

03-694 / Warszawa

ORLEN 4039 Prądzyńskiego

Prądzyńskiego / 24

01-243 / Warszawa

ORLEN 1000 AL. Krakowska

Janki

05-090 / Janki

ORLEN 4273 Poniatowskiego

Poniatowskiego / 44

05-220 / Zielonka

ORLEN 242 Spisaka

Spisaka /1A

05-816 / Opacz-Kolonia

ORLEN 202 Migdałowa (r. Rosoła)

Migdałowa (r. Rosoła) /2

02-796 / Warszawa

ORLEN 4065 Traktorzystów

Traktorzystów

02-495 / Warszawa

 

Akcja pilotażowa skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy aktualnie nie posiadają ubezpieczenia OC w UNIQA na dany pojazd.

Ubezpieczenia komunikacyjne to kluczowy segment oferty produktowej UNIQA TU SA, która w I kwartale 2013 r. uplasowała się na 5. pozycji wśród 22 największych firm sprzedających ubezpieczenia z tego segmentu. Obecnie udział UNIQA w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC stanowi ok. 5%.

Więcej o UNIQA oraz jej produktach na www.uniqa.pl. Więcej informacji o nowym kanale sprzedaży i urządzeniach newis na stronie www.newis.pl

 UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u dealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011”. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami „Najlepszy Partner w Biznesie” oraz „Srebrny Parasol”. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i wspópracowników obsługuje 8,7 mln klientów w 20 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, które dają bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. Spółka austriacka jest ubezpieczeniowym liderem z 14-procentowym udziałem w rynku. UNIQA jest obecna w 16 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Sobczyk

Samodzielny Specjalista ds. PR

tel. (+48) 604 101 309

e-mail: aleksandra.sobczyk@uniqa.pl

 

KONTAKT DLA MEDIÓW