Biuro prasowe - informacje dla mediów

Produkty i usługi

UNIQA zmienia OC komunikacyjne


Najwyższa na rynku – nawet do 80% zniżka, darmowy MINI Assistance oraz gwarancja utrzymania ceny dla bezszkodowych uczestników programu lojalnościowego to zalety nowej taryfy OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, która obowiązuje od 11 czerwca 2012 r. w UNIQA.

Ubezpieczenia komunikacyjne to kluczowy segment oferty produktowej UNIQA TU SA, która w 2011 r. uplasowała się na 8. pozycji wśród 22 największych firm sprzedających ubezpieczenia z tego segmentu. Udział produktów komunikacyjnych w przychodach UNIQA sięga prawie 60%, a łączny przypis ze składki komunikacyjnej wyniósł ponad 650 mln zł. W 2011 r. UNIQA sprzedała ponad 1 mln polis OC na kwotę blisko 420 mln zł. – Ceny ubezpieczenia OC na polskim rynku muszą rosnąć. Nie chcemy jednak traktować dobrych i złych klientów jednakowo. Zdecydowaliśmy się na stworzenie zupełnie nowej taryfy, która pozwala poprawić naszą konkurencyjność dla klientów charakteryzujących się mniejszym ryzykiem i odpowiednio podnieść cenę dla klientów jeżdżących mniej bezpiecznie - mówi Paweł Boryczka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA. Dotychczasowa taryfa obowiązywała od kwietnia 2007. Co prawda w międzyczasie dochodziło do pewnych modyfikacji np. stref regionalnych, zniżek i zwyżek taryfowych, ale jej kształt nie zmieniał się radykalnie. - Nowa taryfa OC szczegółowo charakteryzuje każdego klienta i jego pojazd, co pozwala na wyliczenie składki adekwatnej do konkretnego ryzyka. Przygotowaliśmy ją w oparciu o  nowoczesne metody aktuarialne. Wprowadziliśmy m.in. segmentację wg wieku klienta, nowe zasady regionalizacji oraz kryteria związane z marką, modelem i wiekiem pojazdu. Modyfikacji uległy zniżki specjalne dla klientów wznawiających polisy. Uprościliśmy też tabelę Bonus-Malus. Zbudowaliśmy nową taryfę tak, by dawała komfort agentowi – była przyjazna w liczeniu i atrakcyjna dla klienta - dodaje Paweł Boryczka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Jedną z głównych zalet nowej taryfy jest jej zróżnicowanie, dzięki któremu klient może otrzymać nawet 80% zniżki na ubezpieczenie OC komunikacyjne. Jej wysokość zależy m.in. od wieku i szkodowości klienta, marki, modelu, wieku pojazdu oraz zakresu ubezpieczenia. Najniższą składkę zapłaci osoba, która może pochwalić się bezszkodową jazdą przez 3 lata. Nowy taryfikator zakłada także 10% upust za zakup całego pakietu OC/AC/NNW.

Dodatkowe korzyści z nowej taryfy OC w UNIQA czerpią uczestnicy programu lojalnościowego UNIQA BonusClub. Są to osoby, które posiadają ubezpieczenia z dwóch różnych obszarów ubezpieczeniowych. Dzięki przynależności do UNIQA BonusClub zyskują liczne rabaty, bony premiowe i  niespodzianki, a także biorą udział w corocznym losowaniu cennych nagród. Bonusem, poza podstawowym pakietem korzyści, wynikającym z nowej taryfy OC jest gwarancja utrzymania ceny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dalsze podwyżki cen polis są tylko kwestią czasu. Dlatego w nowej taryfie szczególnie zadbaliśmy o naszych stałych, lojalnych klientów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gwarancję utrzymania ceny - bez względu na to, co się wydarzy z ceną polis, za rok oni nie zapłacą więcej niż w tym roku – dodaje Paweł Boryczka Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Nowością w taryfie jest usługa MINI Asisstance, obowiązująca na terenie Polski, z której klient może korzystać bezpłatnie. Niezależnie od tego, gdzie wydarzy się kolizja, UNIQA zapewnia holowanie pojazdów do najbliższego warsztatu w promieniu 50 km. Usługa ta będzie realizowana bez franszyzy kilometrowej. Oznacza to, że klient będzie mógł skorzystać z usługi także wtedy, gdy zdarzenie będzie miało miejsce pod jego domem. W ramach pakietu UNIQA oferuje także wszelką pomoc informacyjną w razie wypadku.

W dbałości o kompleksową obsługę klienta w drugiej połowie 2012 r. UNIQA planuje także zmiany w OWU oraz rozszerzenie taryfy AC i Assistance, które uatrakcyjnią dotychczasową ofertę.

Więcej informacji o UNIQA i jej produktach na www.uniqa.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Sobczyk

Samodzielny Specjalista ds. PR

tel. (+48) 604 101 309

e-mail: aleksandra.sobczyk@uniqa.pl

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

  • Aleksandra Sobczyk
  • Samodzielny Specjalista ds. Public Relations
  • Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska
  • aleksandra.sobczyk@uniqa.pl
  • 22 50 13 070
  • 604101309