UNIQA wprowadza aplikację mobilną dla agentów


  • UNIQA wprowadza aplikację mPOS umożliwiającą zaczytywanie danych z kodu AZTEC z dowodów rejestracyjnych
  • Ułatwia ona kalkulację stawek ubezpieczenia komunikacyjnego i przyspiesza proces elektronicznej archiwizacji polis
  • Pozwala również załączać zdjęcia pojazdu i wymagane dokumenty do polisy komunikacyjnej.

 

UNIQA wdraża pierwszą aplikację mobilną dla sieci sprzedaży. Od czerwca agenci mogą w łatwy sposób zaczytać dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego do kalkulacji stawek ubezpieczenia oraz załączać wymagane dokumenty.

- Zaczytywanie danych o pojeździe z wykorzystaniem kodu AZTEC nie jest nowością na rynku, jednakże nowatorskie podejście do ich wykorzystania i kalkulacji składki zastosowane przez UNIQA na pewno pozwoli agentom na jeszcze szybszą obsługę klienta – mówi Monika Jaroń, dyrektor Departamentu Organizacji i Projektów UNIQA.

Aplikacja mPOS to nowoczesne narzędzie zintegrowane z aplikacją sprzedażową POS. Dzięki współpracy tych dwóch aplikacji sprzedawca będzie mógł zaczytać dane z dowodu rejestracyjnego przekazać je do POS i wykorzystać w procesie ofertowania. Łatwo znajdzie listę zaczytanych kodów i umieści informacje w kalkulacji. Po sprzedaży polisy podłączone pod AZTEC zdjęcia pojazdu automatycznie podłączą się do informacji o polisie.

- Przedstawiona usługa jest dopełnieniem sprawnie działającego zaczytywania danych do kalkulacji po numerze rejestracyjnym pojazdu w POS, gdzie tylko dwie dane wystarczą, by wyliczyć składkę OC i AC komunikacyjnego. Wdrożenie mPOS ma na celu  przyspieszenie obsługi klienta i ułatwienie pracy agenta w POS – mówi Łukasz Ukleja, dyrektor Departamentu Informatyki UNIQA

Wdrażane narzędzie mPOS nie jest jedynie dekoderem kodów AZTEC, wspiera również nowatorskie rozwiązanie elektronicznego archiwum polis wdrożonego w UNIQA w 2015 roku. Użytkownik po sprzedaży dowolnej polisy masowej będzie mógł zrobić jej zdjęcie i przekazać do archiwum.

Dodatkowo aplikacja wspiera wszelkie procesy komunikacji agentów z UNIQA, które wymagają przekazywania dokumentów czy fotografii. Każdy użytkownik będzie mógł tworzyć foldery z dokumentami i podłączać je bezpośrednio w aplikacji do zleconych zadań.

 - Jestem przekonany, że mPOS w tej postaci to dopiero początek nowych usług wspierających naszą sieć sprzedaży. Widzimy ogromny potencjał rozwojowy w tej aplikacji mobilnej – mówi Adam Łoziak, wiceprezes UNIQA odpowiedzialny za sprzedaż.

Aplikacja przygotowana została przy współpracy z firmą Comarch i będzie dostępna na telefony z system operacyjnym Android oraz iOS.

UNIQA Polska

UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU oraz UNIQA TU na Życie, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak też instytucjonalnych. Majątkowe towarzystwo UNIQA zajmuje 7. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej. Jest też liderem w ubezpieczeniach majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych Polsce. Ubezpiecza 50 proc. spółdzielni mieszkaniowych, 40 proc. wspólnot mieszkaniowych w Polsce oraz 500 tys. mieszkań. Życiowe towarzystwo UNIQA jest z kolei jednym z najdynamiczniej rosnących na rynku. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3000 agentów UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, składającej się ze 130 placówek, jak też w multiagencjach oraz u brokerów i dealerów samochodowych. W 2017 i 2016 roku UNIQA uzyskała tytuł Instytucja Roku nadany przez niezależny portal MojeBankowanie.pl oraz Wybór konsumenta. UNIQA jest  laureatem konkursu Solidny Pracodawca. W 2014 r. otrzymała również nagrody m.in.: Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2014,  Najwyższa Jakość Quality International czy Certyfikat „Dobra Polisa”. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG. Więcej informacji: www.uniqa.pl

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do czołowych grup ubezpieczeniowych na rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 40 spółek prowadzi działalność w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 21 tys. pracowników i partnerów wyłącznych obsługuje około 10 mln klientów. UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Austrii, posiadającą ok. 22-proc. udziału w rynku. Jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Kosowie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji oraz na Ukrainie. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie. Więcej: www.uniqagroup.com 

KONTAKT DLA MEDIÓW