Portal Obsługi Sprzedaży (POS) UNIQA ponownie nagrodzony


  • Portal Obsługi Sprzedaży został wyróżniony po raz drugi w tym roku
  • UNIQA otrzymała tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2014

Tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2014 UNIQA otrzymała kategorii QI PRODUCT - produkt najwyższej jakości.

Kapituła Programu, wysoko oceniła i nagrodziła działania związane z zaangażowaniem Grupy UNIQA „w doskonalenie procedur zarządzania jakością, a także realizowaniem skutecznej polityki jakości z uwzględnieniem jej roli we wszystkich aspektach działalności (…)”.

Portal Obsługi Sprzedaży (POS) to kompleksowy system do obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. Jest łatwy w nawigowaniu oraz atrakcyjny wizualnie, co ułatwia i przyspiesza ofertowanie, sprzedaż i późniejszą obsługę klienta. Wyposażony jest w moduł do sprzedaży ubezpieczeń, obsługi polis, rozliczania prowizji i inkas, tworzenia raportów oraz wysyłania e-mailowych i sms-owych powiadomień do klientów o zbliżających się ratach lub wygasających polisach. Jako jedyny system sprzedażowy na rynku stanowi pełną bazę wiedzy dla agenta.

Nagrodę w imieniu UNIQA odebrał Bartosz Słupski, dyrektor Departamentu Zarządzania Relacjami z Klientem. Dziękując podkreślił, że ta nagroda potwierdza słuszność przyjętej przez UNIQA strategii rozwoju opartej na inwestowaniu w rozwój wysokiej jakości rozwiązań informatycznych. Za rozwój POS odpowiedzialny jest Dział Rozwoju Systemów dla Sieci Sprzedaży w ramach Departamentu Zarządzania Relacjami z Klientem oraz Departament Organizacji i Informatyki.


Najwyższa Jakość QI 2014, to największy ogólnopolski Program projakościowy, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000.

Tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2014 to nie pierwsze wyróżnienie dla POS w tym roku. Nie tak dawno UNIQA została wyróżniona certyfikatem „Innowacyjna Firma”. POS został wówczas uznany przez Polską Grupę Certyfikującą, która nadaje certyfikat, za innowacyjne, kompleksowe narzędzie, zawierające unikatowe funkcjonalności.

Przyznane nagrody potwierdzają słuszność inwestycji w rozwój POS. Od początku tego roku system przeszedł wiele zmian i ulepszeń zwiększających konkurencyjność UNIQA.

 

 

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2013 wyniosła ponad 1,12 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u brokerów i dealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011”. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami „Najlepszy Partner w Biznesie” oraz „Srebrny Parasol”. W 2014 r. otrzymała tytuł „ Solidny Pracodawca”. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

 

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje ponad 9,3 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, gwarantujące bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

KONTAKT DLA MEDIÓW